8 Mayıs 2011 Pazar

Sağlıklı bir ÖSYM için ufak tefek önermeler!..

- sorular hep bilindik olsun. örneğin; aşk nedir? ıssız bir adaya düşünce yanına alacağın 3 şey aşşağıdakilerden hangisidir? anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı? büyüyünce ne olcan bakiim? fatma gülün suçu ne? (gibi)
- sınava girecek adayların yanlarında mutlaka su, radioparm 500miligram, özel aile hekimi, sahra hastanesi ve ak parti seçim beyannamesini almaları önemle rica olunur!
- tam da seçim öncesi, ak parti kafayı kullanıp da adayların birini bile elemeden üniversitelere yerleştirirse, al sana bir milyonyediyüzbin oy!.. (pensilvanya eğitim medresesi...)
- her bir adaya en az 3 soru kitapçığı dağıtılmalı!. nasıl olsa ikisi yanlış basılmıştır! öğrenci üçün birini bulursa sınava devam etmelidir!
- soruları aleks de soza, kemal kılıçdaroğlu, markus merk, ali kaptan, sezen aksu ve şenol güneş gibi toplumun sevdiği ve güvendiği isimler hazırlasın!..
- bu kadar rezaletten sonra, üç kez yanlış basılmış soru kitapçığı birdoğru sınavı götürsün!
- cevaplar şık değilse, siz yine de kabalaşmayın!
- her iki ayda bir sınav tekrar edilsin!. yılda altı tane eder!. hadi diyelim ki biri ikisi hatalı olmuş, diğerleriyle idare edilir!. hem de gençlik bol bol test edilmiş olur!..
- sınavlar çeşitli okullarda değil de, direk ankara cumhuriyet başsavcılığında yapılsın!..
- soruların çalınmaması için beyoğlu imam adnan sokaktan iki üç kapkaççı çocuk görevlendirilip, kitapçıklar korunup sağlama alınsın!
- ÖSYM skandal ödülleri konsun!
- karga kılavuzu diil, tercih kılavuzu olsun!
- sınav sonuçlarından evvel, hatalar açıklansın!
- 'aşşağılananlardan hangisi üniversiteye girmelidir?' sorusu mutlaka kılavuza eklensin!..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder