11 Şubat 2010 Perşembe

Leş Walesa konsomosyonda

“Doğu Avrupa'da sosyalizmin çözülüşünün en önemli aktörlerinden biri olan Polonya eski Başkanı Lech Walesa, Küba'da kısa süre içerisinde sosyalizmin yıkılacağını iddia etti. Miami'de bulunan Küba'da İnsan Hakları İçin Vakıf adlı kuruluşun kişi başı 100 $'a bilet sattığı bir öğle yemeğinde konuşmacı olan Walesa, dünyanın kalanına Küba'yı gerçekleriyle görme ve bir turist gözüyle değerlendirmeme çağrısı yaptı.” sol.org
Vay tarih baba vay, sen şu sarkık bıyıklı, komünizm düşmanı Leş Walesa'yı ne hallere düşürdün. Resmen eski sinema ve gazino yıldızları gibi olmuş adam. Hani gözden düşüp, Anadolu’da salaş bar ve pavyonlarda konsomatrislik yapan ablalar olur ya, onlardan.
Bir aralar da Şili’deki faşist cuntayı tezgahlayan ABD Eski Dışişleri Bakanı Henry Kissinger doları bastıranın kahvaltısına katılıp, komünizmin ne kadar kötü olduğunu anlatırdı. Bizim denyo sermayemiz ve sağcılarımız da parayı bastırıp bu kasapları dinlerdi.
Bir insanın solcu – sosyalist olmasına gerek yok, vicdanı kapitalizm tarafından tecavüze uğramamış olması bile yeterlidir; Küba’nın neyi başardığını görmesi için.
Bu sırtlanlar, kapitalizmin çivisi çıktığı bir dönemde bile hala utanmadan o masadan o masaya koşturup, birilerinin daha beynini kötü yola düşürmek için hikaye anlatabiliyorlar.
(Not: Lech Walesa’yı özellikle Leş yazdım.)

2 yorum:

 1. İlginç değerlendirmeleriniz için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Merhaba

  DOĞAL FELAKET DEĞİL, KAPİTALİST YIKIM
  2009 yılı Eylül ayında Trakya ve İstanbul’da yaşanan sel baskınlarından ortaya çıkan tablo, kapitalizmin en ifade ettiğini net biçimde ortaya koydu.
  Bir felaket doğal olabilmesi için, ya da doğal bir felaket olarak kabul edilebilmesi için, öncelikle onun doğanın kendi iç dengeleri içinde ortaya çıkmış bir şey olması gerekir.
  Doğayı ve yeryüzü yaşamını yıkımın eşiğine getiren şey kapitalizmin kar ve mülkiyet hırsıdır.
  Kapitalistler her yol açtıkları her felaketten sonra yaptıkları gibi bu felaketin ardından da ilgili uzmanlarını devreye soktular.
  Kapitalizm ortadan kalkmadıkça, hem dünya ve yeryüzü üzerinde yıkım, hem de yoksulların yaşamında felaket ortadan kalkmayacaktır.

  KAPİTALİST, İŞBİTİRİCİ WARREN BUFFETT
  Dünyanın en zengin adamı olan Warren Buffett’ın serveti 62 milyar dolar.

  56 ülkenin GSMHsından sonra sıralamada yer alıyor.

  BİR MAYIS
  1 mayıs bayram değildir.
  Şiar: BİRİMİZ HEPİMİZ, HEPİMİZ BİRİMİZ İÇİN.

  Günümüzde yoksul dünyada, açlık ve kötü beslenme yüzünden dakikada beş yaşın altında 12 çocuk ölüyor.

  Etiyopya’da ortalama yaşam süresi 40 yıl iken Almanya, Hollanda, İsviçre, Lüksemburg vb. ülkelerde bu ortalama 78-80 ‘dir.

  Şiar: BÜTÜN ÜLKELERİN İŞÇİLERİ BİRLEŞİNİZ.

  Sosyal devlete hayır demek, ayrıcalıklı olmamak demektir.

  YanıtlaSil