2 Ekim 2009 Cuma

Laz Marks Emice; "Patolojik tahlil; kapitalizum habistur"

Efendum yapilan bir araşturmaya göre, İstanbul’da Avrupa’dan daha çok tıbbi laboratuar varimiş. 50 yildur devleti yöneten Amerikanci - sağ iktidarlar, sağluği sistemli bir şekilde felce uğratti. Nihayetinde son on yildur paranun kokisini alan sermaye, ortaluği simit sarayi gibi özel hastaneyle doldurdi.
Bu hastanelerun öninden geçerken bir anluk dalginluğunuza gelmesun, aninda kendunuzi ameliyat masasinda bulursunuz. Niçun, çünki burasi bir holding gibi yil soninda kar payi dağitacaktur. Bu hastanelerun çoği borsaya açilduği içun, ne kadar çok keser biçerseler, hisselerun değeri o kadar çok artacak ve para kazanacaklardur.

Fazla mal göz çikarur
Meşhur bir göz hastanesinde vatandaşun birinun iki gözini birden ameliyat etmişler. Meğer adamcağizun bir gözinde katarakt varimiş. Bu tilkiler para içun adamun sağlam gözini da oymiş. Demek ki ‘fazla mal göz çikarmaz’ lafi yanliştur. Tam tersi, fazla mal içun bir süri göz çikariyiler.
İçinde yaşaduğumuz kapitalist duzende, sağlukli olabilmek içun parali olmak lazimdur. Paran varisa tedavi içun Amerika’ya da gidersun Arabistan’a da. Seçenek çok. Ama paran yokisa seçenek tek; memleçetunde öl!.. 18 milyon kişinun yoksulluk sinirinda, kümede kalma mücadelesi verduği bir ülkede gel da sağlukli ol. Ula en azindan insanun sinir sistemi bozulur daa!..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder