22 Mart 2010 Pazartesi

Her faşist ceneral bir gün halk mahkemesinun tadina bakacak

Sementa Recep, “Arjantin’de, 1976 - 1983 yıllari arasindaki yapilan işkence ve cinayetlerden sorumli tutularak yargilanan darbeci generaller, yargıyla işbirluği yapmaduği içun sureç sancıli geçeyi” haberini gösterup sordi; “Laz Marks Emice, habu bizum eski darbeci generaller da yargilanacak mi?
Hee, yargilanacak tabi uşağum. Haçan demokratuk bir halk cumhuriyeti kurulinca hepsi yargilanacak.
Baktum kahvede bi kıpirti yok.
Sadece onlar değil, 2 metre ofsayti görmezden gelup Fener’un attuği goli veren haçemleri da yargilayacağuk, dedum.
Ula uşaklar bi sevindi... “Uiiy, bu sosyalizum ne cüzel bir şeydur” deyup, Yali Kiraathanesi’nun ortasinda kolbasti oynamaya başladilar.
Ocakçi Pilita İsmail engel olmak istedi ama, “Dokunma, oynasunlar” dedum.
Kolbasti denen oyini destekleyirum. Herkes oynamali. Çünki, bu kadar hoplayup ziplayan insan evladinun beynine kan gitmemesi imkansuzdur. Özellukle Paşbakan ve Bakanlar’a her gün yarum saat kolbasti oynamalarini tavsiye edeyirum.
Haçan Videla’sindan, Pinoşesine, Somozasindan Çenan Evrenine... bunlari Ogun Samast gibi kullanan Pirleşuk Devletlerdur.
Kendi halkinun uzerine kurşun sıkan, elduren bu rütbeli katiller ne etsun, “Biz olduğumuz sürece size kimsa dokunamaz” diyen Cimi Kartırlara, Reganlara, Buşlara, Obamalara inandilar. BD kendi cötinun derdine düştuği için tetikçilerini biraz ihmal etti.
(Laz Marks Emice, BirGün Pazar ekinde yazmaya devam edeyi.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder