7 Nisan 2010 Çarşamba

Atılgan Korkmaz / Buyur burdan bak - 13

Çavez'e ayıp
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Başbakan Erdoğan'ı Libya Lideri Muammer Kaddafi ve Venezuella Başkanı Hugo Chavez'e benzettiğini söylemiş. Ardından da İsrail, Gazze'de ki çocuk katilleri ile İslam Dünyası'nın tavırlarına kayıtsız kalamaz demiş.
Aşırı sağ görüşlü Evimiz İsrail Partisi lideri Lieberman aslında İsrail seçimlerinde çok az bir oy almıştı, ancak hükümetin kurulabilmesi için kilit parti rolünde olunca kabinenin önemli parçası oldu. Bu açıklamaya karşılık Başbakan kısa bir değerlendirme ile, o benim muhattabım değil demiş.
Ne Kaddafi, ne Lieberman, ne de Erdoğan, bu bağlamda tek üzüldüğüm emperyalizme karşı dik duruşunu kaybetmemek için yoğun çaba sarfeden Chavez.
Erdoğan Obama ile, Kaddafi Berlusconi ile, Leiberman direk faşizmin kendisi ile kanki iken bu okey masasının dördüncüsü Chavez olamaz o kesin.

Para parayı çeker
Varlık barışı kapsamında sadece 1 kişinin ülkemize getirdiği 7,1 milyar lira beyan ettiği bunun karşılığında 500 milyon liralık vergi kesintisinin ardından 6,4 milyar liralık servitinin olduğu açıklandı, hem de açıklama Maliye Bakanı Şimşek'in kendi ağzından. Şimdilik ülkemizin en zengini bu meçhul adam. Şimdi anlıyorum bu hükümetin neden IMF ile anlaşamadığını, kim bilir kaç ‘ne idüğü belirsiz cevher’ daha var ülkemizde de biz bilmiyoruz. Para dostu hükümetimiz, şüphesiz her açıdan gereğini yapar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder