3 Nisan 2010 Cumartesi

Atılgan Korkmaz / Buyur burdan bak - 10

Etki tepki yasası
Dikkatimi çeken iki tepki olayı var; ilki Van'da. Deniz Baykal il başkanlık seçimi için gittiği Van'da otobüsü yumurta ve taş yağmuruna tutuluyor. İlginç olan taraf, BDP'li Belediye Başkanı'nın olaya yaklaşımı, diyor ki; "AKP Van Milletvekili Hüseyin Çelik'in tuttuğu adamlar bunu gerçekleştirdi." Çelik'in cevabı, daha enteresan, cevap verilecek bir durum söz konusu değil.
Bugün de İstanbul Barosu Mahmut Esat Bozkurt Ödülü töreninde, ödüle layık görülen HSYK Başkanvekili Kadir Özbek'e karşı gerçekleşen protesto. Üç gündür Ankara emniyetinin Tekel işçilerine olan tutumu da ortada, ayrıca Balyoz soruşturması kapsamında tutuklu bulunduğu cezaevinden tehditler savuran Emekli Orgeneral Çetin Doğan, bir çok asker ile birlikte salıveriliyor.
Komplo teorisyeni değilim ama Hükümetin dört bir yandan köşeye iyiden iyiye sıkıştığını düşünüyorum. Sanırım devran tersine dönüyor ama herşey asıl şimdi başlıyor. AKP bir dönemi sona erdirdi, kendinden olmayanlara mevcut olan yöntemlerle, bel altı olsun bel üstü olsun sürekli vurdu. Bakalım şimdi hesap soracağını iddia edenler samimiyetlerini ortaya koyabilecekler mi? Yoksa dün dündür bugün bugün, "Yaşasın suç kardeşliği" mi?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder